O kávě

Kávová plantáž Hacienda u kávových plantáží Rozkvetlý kávovník

Vaše oblíbené espresso i ostatní nápoje dle naší nabídky Vám rádi připravíme z několika druhových variant a specifických chutí. Stálou nabídku tvoří kávy Brasil a směs Espresso. Nabídka je vždy doplněna o jednu speciální týdenní plantážní kávu, která pochází z některé z významných pěstebních oblastí světa.

HENRI CAFÉ Brasil

Káva pochází z plantáže, která byla založena již v roce 1764, kdy portugalská koruna tuto plantáž darovala předkům rodiny Aguiar Paiva. Plantáže se nachází ve slavné pěstební oblasti Sul de Minas asi 450 km od Rio de Janeira v nadmořské výšce 1100 m, jejich rozloha je asi 3 400 hektarů, produkce činí přibližně 40 tisíc žoků, tedy asi 2 400 tun kávy.

Espresso připravené z této jednopruhové kávy Arabica má dokonale čistý profil s velmi nízkou kyselinkou. V chuti je cítit nádech lesního ovoce a jasná a výrazná chuť čokolády. Dochuť je příjemná a vytrvalá.

Káva HENRI CAFÉ Brasil byla oceněna jako Výrobek Olomouckého kraje VÝROBEK OK2012.

Směs HENRI CAFÉ ESPRESSO

Tato směs čtyř speciálně vybraných druhů káv arabica, které pocházející výhradně z vysokohorských plantáží Střední a Jižní Ameriky, je určena výhradně pro přípravu kávy espresso.

Výrazné aroma a velmi jemná chuť je dána citlivým pomalým pražením této směsi. V espressu dominuje mandlová chuť s velmi nízkou aciditou.